varto_ua (varto_ua) wrote,
varto_ua
varto_ua

Офіційний звіт по "Акції на захист акцій" 18 травня.

У вівторок, 18.05.2004 року, між 9:30 і 10:15
активісти ВАРТO!
пояснили нардепам
суть законопроекту №5242
"Про збори, мітинги, походи і демонстрації"“Акція на захист акцій” :) складалася з двох етапів: а) 15 активістів ВАРТO! привітали депутатів Верховної Ради із початком сесійного тижня і роздали їм листівки, які пояснювали, що ж несе українцям законопроект №5242; б) пояснили депутатам, які не вміють читати, те ж саме наглядно – за допомогою такої собі вистави з міліцією, есбеушниками, бійками і всім, чим положено в подібних випадках. :)


Як це було?

О 9:30 на перехресті Шовковичної і Грушевського з’явилося кілька молодиків, які нахабно почали пхати в руки народних депутатів і їхніх помічників – там якраз є перехід до пропускного пункту у Раду – листівки з таким текстом:

Запам’ятайте це число – 5242-2. Це – номер законопроекту, який розглядатиметься у Верховній Раді з наступного тижня. Якщо його приймуть, то:

- Про будь-яке зібрання громадян (хоч концерт, хоч пікнік) треба буде зазделегідь повідомити владу. Влада може це зібрання перенести в інше місце або заборонити;
- Будь-яке несанкціоноване зібрання громадян (хоч концерт, хоч пікнік) може бути заборонене судом і розігнане міліцією;
- З 22:00 до 9:00 вводиться комендантська година.

Наслідком прийняття цього законопроекту буде:
- Ще більше можливостей у чиновників вимагати в нас хабарі;
- Ще більше можливостей у правоохоронців вимагати в нас хабарі;
- Перетворення України на одну велику “зону”.


Одне слово, ті ж листівки, що в неділю роздавали на Хрещатику – хай хоч знають, за що голосують.


Що за театр ми влаштували потім?

О 9:55 ми перейшли під Раду і пояснили текст листівки “спеціальним об’яснєнієм для тугодумів”. Люди, які бажали брати участь в акції протесту, обгородили собі квадрат на землі сигнальною стрічкою. І от по цьому квадрату їх ганяв “представник органів” – у шкіряному танкері, чорних окулярах, з навушником в одному вусі, з відеокамерою і зі свистком.

По сигналу свистка “учасники акції протесту” виконували різні команди (“Протестувати!”, “Ходити!”, “Руки за спину!”, “Кругом!” “Навприсядки!” :) тощо), намагалися щось скандувати крізь заклеєні скотчем роти, підіймали або опускали прапорчики з написом “ПРОТЕСТ” та займалися іншими речами, звичними для концентраційного табору. Якщо хтось намагався вийти за межі квадрату, він одразу отримував погрози від “представника”. Якщо ж погрози не допомагали, “представник” апелював до “правохоронців”, які негайно приїздили на бобіку і давали тирля всім, хто базарить про якісь там права. Або не давали тирля, якщо “протестанти” вчасно давали хабаря “представникові”.

Зрештою найбуйнішого “акціонера”, який поліз битися до “представника органів”, забрали “правоохоронці”. Забрали – і давай з нього знущатися. То по ниркам, то целофановий пакет на голову надінуть. Народ дивився-дивився, а тоді не витримав.

Спершу повалили “представника”, потім дісталося й “правоохоронцям”. “Бобіка” в процесі бійки розтрощили, розтоптали і кашкети з написом POLIZEI.


Що це означало?

Акція зображувала реалії, які чекають українців після прийняття закону №5242 – терор і вимагання хабарів з боку правоохоронців, посилення соціальної напруженості у суспільстві. Українці – народ з давніми демократичними традиціями, і якщо їм не дати право збиратися мирно, вони будуть збиратися немирно.


Чи буде продовження?

Так. В останній момент Рада перенесла розгляд законопроекту, тому ми збираємося повторити акцію у більшому масштабі.


Чому ВАРТO! протестувати проти законопроекту?

Тому що це буде черговий підзаконний акт до статті Конституції про “свободу зібрань”, який своїми зачіпками дозволить чиновникам і правоохоронцям забороняти будь-яку акцію. Законопроект №5242-2 також спокушає чиновників вимагати в нас хабарі. Цей документ буде використаний у правовій боротьбі на всіх рівнях (від великої політики до дрібних бізнесових конфліктів) і – що найгірше – він стане додатковим аргументом для міліцейського патруля вимагати гроші або затримати людей, які ПРОСТО ЗІБРАЛИСЯ на вулиці чи в приміщенні.

Згідно з текстом законопроекту, після його прийняття:

* необхідно буде отримати дозвіл, попередивши про акцію письмово органи місцевого самоврядування за ДЕСЯТЬ днів до її проведення;
* організатор акції має право проводити її в місці і в час, зазначений у повідомленні (на які отримав дозвіл), але тим не меньш, місце і час можуть бути легко змінені відповідно до пропозиції органу влади чи органу місцевого самоврядування;
* буде запроваджено постійно діючу комендантську годину: збори та прилюдні заходи будуть дозволені лише з 9-ї до 22-ї години, а прилюдні заходи обмежені у тривалості — вони не мусять бути довшими за п'ять годин;

* перешкоди руху транспорту відтепер можуть бути підставою для припинення прилюдного заходу, тобто підставою для обмеження конституційного права людей збиратися;
* підставою для припинення заходу є не тільки, як було сказано, загроза для національної безпеки і т.п. (як допоки це є в Конституції), а й порушення будь-якої з вимог, в тому числі виключно бюрократичних, цього закону;

* законом будуть регулювати також і збори, які визначаються наступним чином — "спільна присутність громадян, які зібралися у порядку, передбаченому цим Законом, для колективного обговорення будь-яких професійних, організаційних, соціально-побутових та інших питань у спеціально відведеному і пристосованому для цього місці". Таким чином, якщо хтось зібрався на кухні з друзями побазікати про політику, а то і просто про життя (так звані "інші" питання), не попередивши про це письмово органи місцевого самоврядування за десять днів до проведення "зборів", до цієї кухні може зайти наряд міліції і розігнати теплу компанію.

* якщо осередок якоїсь партії влаштує збори для організації якоїсь акції, чи просто для обговорення якихось майбутніх дій, і повідомить про ці збори владу, згідно з цим законом до них має право прийти представник органів, а то і просто будь-яка особа ("люди в цивільному"), і послухати, що ж саме вони там обговорюють: зачіпкою стає визначення щодо того, що "прилюдний захід є доступною для всіх акцією". І якщо на внутрішньопартійні збори не допустять шпигуна чи провокатора, це стане підставою для розгону зборів.
* організатор прилюдних заходів, серед іншого, має турбуватися про збереження зелених насаджень. В законопроекті і так достатньо погано визначених термінів, які в разі необхідності дозволять тлумачити їх як завгодно; наприклад, невідомо ким встановлені і невідомо як оцінювані "норми і стандарти звуку", або “близька” (наскільки?) відстань від тих чи інших установ. За недотримання цих норм зібрання людей, знов таки, розганятимуть.

Тепер уявіть собі: зібралися ви з друзями у вихідний посидіти в парку на галявині. Нагадуємо: жодних розмов про політику чи, боронь Боже, про соціально-побутові питання, інакше ви мусили за десять днів до того повідомити райдержадміністрацію та РУГУ МВС. Отже, якщо ви зібралися посидіти та помовчати, вам можна, сівши п'ятою точкою на пучок трави, її прим'яти. Безумовно, одна-дві травинки після такого насильства так і не виживуть. Але поки ви не обговорюєте політичних питань, тобто не організували "прилюдний захід", вам можна так знущатися над природою. Якщо ж вам спало на думку колективно критикувати владу, будьте ласкаві пересуватися на достатній висоті над землею (звичайно ж, бажано так, щоб не чинити перешкод руху повітряного транспорту), інакше ви з вельми високою імовірністю нанесете шкоду зеленим насадженням, за що організатор демонстрації сяде. Не на траву, а на нари.


ВАРТО! виступає проти всіх варіантів законопроектів на тему “зборів, мітингів, походів і демонстрацій”. Ми маємо ст.39 Конституції, і нам не потрібно жодних додатків до неї. Це може закінчитися соціальною напругою – якщо людям не дати збиратися мирно і без зброї, вони збиратимуться не мирно і зі зброєю. :)ВАРТО бути вільним!
Subscribe

 • yбий в собі жж

  ЖЖ - це той-таки телевізор, тільки більш, хе-хе, інтимний. Замість "Дома-2" дивишся купу "домів". А пользы, опять же, ноль. Бо насправді з…

 • ЙЙЙЙЄЄЄЄЄЄТТЯЯЯ!!!!

  ...тоді вони ще не знали ХТО стоїть за ними...

 • хвилинка поезії від патріарха - женюсь!!!

  Нехай уже не нам — солодкі ягоди й вода з ключа, шовкова і правічна, і дві легкі долоні, спраглі злагоди в тремкому палі, мов на вітрі свічка,…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic
  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment